Kursy

Minling Lotus Garden 2023r. Harmonogram nauk i odosobnień

Minling Lotus Garden z radością ogłasza nadchodzący harmonogram nauk i odosobnień na rok 2023.  Nasza sanga jest niezwykle obdarzona wieloma wspaniałymi naukami i odosobnieniami w nadchodzących miesiącach. Pod przewodnictwem Minling Dzietsün Khandro Rinpocze i Minling Dzietsün Decien Paldrön, ten harmonogram zapewnia ciągłą i dogłębną ścieżkę studiów i ćwiczeń dla praktykujących.  Harmonogram nadchodzących miesięcy da wszystkim członkom sanghi ramy do ciągłego angażowania się w trzy mądrości słuchania, kontemplacji i medytacji, co jest kluczowe dla urzeczywistnienia i osiągnięcia głębokiej ścieżki dharmy.


Nagardżuny List do Przyjaciela część 4

25-27 sierpnia, 01-03 września i 8-10 września 2023 r.

Program portalu internetowego Dharmashri.

Minling Dzietsün Khandro Rinpocze udzieli czwartej części szczegółowego komentarza do cennego tekstu Arja Nagardżuny, Listu do Przyjaciela.  Ta seria nauk online odbędzie się w ciągu trzech weekendów i będzie zawierała sesje powtórkowe na żywo przez Zoom.  Program ten jest otwarty dla uczniów, którzy ukończyli części od pierwszej do trzeciej tego cyklu nauk na Portalu Online Dharmashri.

Rejestracja rozpocznie się 11 sierpnia 2023 na portalu Dharmashri Online.


Powtórka Online Minling Lotus Garden Wadżrajana Odosobnienie 2022

15 września do 22 października 2023

Program portalu internetowego Dharmashri.

W tym programie online uczniowie powtórzą nauki udzielone przez Minling Dzietsün Khandro Rinpocze z odosobnienia wadżrajany 2022 w Minling Lotus Garden.  Skupimy się na serii nauk udzielonych podczas Intensywnej Praktyki oraz części odosobnienia Wadżrajana I.  Powtórka ta jest warunkiem wstępnym uczestnictwa w odosobnieniu wadżrajany 2023 w Minling Lotus Garden.  Uczniowie, którzy uczestniczyli w zeszłorocznym odosobnieniu wadżrajany i chcą uczestniczyć w tegorocznym odosobnieniu wadżrajany, powinni zaplanować powtórkę zeszłorocznych nauk w tym czasie na portalu Dharmashri Online.

Nowi uczniowie, którzy chcą wziąć udział w tegorocznym odosobnieniu wadżrajany 2023 w Lotus Garden, będą musieli zgłosić się i ukończyć ten program, aby móc uczestniczyć w odosobnieniu wadżrajany 2023 w Lotus Garden.


Minling Dzietsün Khandro Rinpocze: Odosobnienie wadżrajany 2023

29 października do 10 grudnia 2023

Odosobnienie w Minling Lotus Garden

Minling Lotus Garden z radością ogłasza daty odosobnienia wadżrajany 2023. Podczas 44-dniowego odosobnienia Minling Dzietsün Khandro Rinpocze udzieli sandze Lotus Garden głębokich i obszernych nauk oraz instrukcji.  Rinpocze będzie kontynuowała cykle nauk, które zostały udzielone na zeszłorocznym odosobnieniu wadżrajany, w tym Intensywną Praktykę i Wadżrajanę I. Gorąco zachęcamy uczniów do podjęcia wysiłku uczestniczenia w całym odosobnieniu. Odosobnienie wadżrajany 2023 składa się z 3 części: Wadżrajana I, Wadżrajana II i Wielki Rydwan część 7.

To odosobnienie jest rzadką okazją do studiowania, praktykowania i trenowania swojego ciała, mowy i umysłu pod ścisłym przewodnictwem znakomitego Mistrza Dharmy.  Mamy nadzieję, że każdy skorzysta z tej niezwykle cennej okazji a poprzez błogosławieństwa Guru wzmocni swoją ścieżkę treningu i realizacji dla pożytku wszystkich istot.

Szczegóły programu:

  • Część 1: Wadżrajana I – 29 październik do 19 listopada 2023

Minling Dzietsün Khandro Rinpocze będzie nadal kontynuowała cykl nauk o Niezwykłych Praktykach Wstępnych Dzogpa Cienpo oraz nauk o Stwarzaniu i Spełnianiu. Rinpocze będzie również kontynuowała udzielanie głębokich nauk na temat sadhany Wadżrakilaja, zaczynając od sekcji ganaczakry.  Program ten łączy i kontynuuje zarówno intensywną praktykę, jak i nauki Wadżrajany I z ubiegłego roku.

Wszyscy studenci, którzy chcą uczestniczyć w programie Wadżrajana I w 2023 roku muszą przestudiować nauki z Intensywnej Praktyki i Wadżrajany I z 2022 roku podczas programu powtórkowego online we wrześniu i październiku.  Uczniowie, którzy uczestniczyli tylko w Intensywnej Praktyce lub tylko w Wadżrajanie I w zeszłym roku, będą musieli przestudiować nauki z obu programów, aby być w pełni przygotowanym do uczestnictwa w programie Wadżrajana I w 2023 roku.

Uczniowie, którzy nie uczestniczyli w Wadżrajanie w 2022 roku, a którzy chcieliby dołączyć w tym roku, mogą poprosić i ubiegać się o dołączenie do powtórki online, która odbędzie się od 15 września do 22 października 2023 roku.

  • Część 2: Wadżrajana II – 20 listopada do 30 listopada 2023

Ta część odosobnienia jest przeznaczona głównie dla uczniów, którzy studiowali nauki Jeśie Lama w poprzednich latach.  W nadchodzących latach sekcje Wadżrajany I i Wadżrajany II zostaną połączone w jeden program i zgodnie z tą wizją uczniowie, którzy w tym roku wezmą udział w Wadżrajanie I, będą mogli zostać i dołączyć do Wadżrajany II w tym roku.

  • Część 3: Wielki Rydwan część 7 od 1 grudnia do 10 grudnia 2023

Minling Dzietsün Khandro Rinpocze będzie kontynuowała cykl nauk Wielki Rydwan, Komentarz o Spoczęciu w Naturze Umysłu, Wielkiej Doskonałości, autorstwa niezrównanego mistrza Longcien Rabdziama. Część 7 będzie kontynuowana w oparciu o rozdział Karma słowo po słowie komentowany przez Minling Dzietsün Khandro Rinpocze. Nauki udzielone przez Rinpocze podczas tego programu staną się w późniejszym czasie Programem  Online Wielki Rydwan Część 7 dla szerszej sanghi na portalu Dharmashri Online. Ta seria nauk jest otwarta dla uczniów, którzy ukończyli części 1-6 na Portalu Online Dharmashri.


W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt mailowy: registrations@lotusgardens.org

Zapraszamy do wspólnych spotkań i do wspólnej praktyki!