Seminarium online – część 6, styczeń-luty 2023

Mindrol Leksie Online: Program Powtórki i Nauki

„Program Mindrol Leksie daje praktykującym ramy, zapewniając im wszystko, co da się przekazać, aby być w pełni wyposażonym na duchowej ścieżce. W jaki sposób to wykorzystasz, wykonując praktyki i urzeczywistniając ich owoc, zależy już tylko od Ciebie”

Jej Eminencja Mindrolling Dzietsün Khandro Rinpocze

Mamy nadzieję, że wszyscy macie się dobrze, pozdrawiamy wszystkich naszych przyjaciół na całym świecie. Ze względu na bieżące wydarzenia trwającej pandemii i mając na uwadze bezpieczeństwo wszystkich, nie będziemy w tym roku organizować żadnych letnich programów w Mindrolling Lotus Garden. Nadal monitorujemy sytuację i szukamy możliwości, jakie może przynieść jesień i zima. W tym czasie zachęcamy wszystkich do zachowania bezpieczeństwa i przestrzegania wytycznych ustalonych przez lokalne władze służby zdrowia i organizacje międzynarodowe monitorujące pandemię. Po raz pierwszy od 17 lat od założenia Lotus Garden, nie będziemy mogli się spotkać na osobiście.

Aby jak najlepiej wykorzystać obecną sytuację, z przyjemnością ogłaszamy dwutygodniowy internetowy kurs utrwalenia wiedzy poprzez powtórzenie i studiowanie. Ten dwutygodniowy program rozpocznie się w pomyślnym dniu Ciökhor Dücien, 24 lipca 2020 roku, który jest świętem Pierwszego Obrotu Koła Dharmy przez Buddę. Z najszczerszymi aspiracjami do zachowania ciągłości tego cennego strumienia nauk mieliśmy szczęście otrzymywać je każdego roku od Jej Eminencji Dzietsün Khandro Rinpocze i wytrwać w naszej własnej nauce i praktyce. Dlatego też zapraszamy wieloletnich jak i nowych uczniów wszystkich poziomów do wzięcia udziału w tej cennej okazji do wspólnej praktyki i nauki.

Podstawą podróży każdego praktykującego na tej drodze jest szczere i regularne stosowanie trzech aspektów: słuchania, kontemplacji i medytacji. Jej Eminencja Dzietsün Khandro Rinpocze uważa, że niezwykle ważne jest, aby zachować tę ciągłość poprzez najpierw wysłuchanie nauk, które wyjaśniają, jak należy nad nimi kontemplować i medytować. Zgodnie z tymi wskazówkami Rinpocze zaproponowała dla wszystkich poniższy program nauczania.

Dzietsün Khandro Rinpocze podczas udzielania nauk w Lotus Garden

W 2017 roku Dzietsün Khandro Rinpocze rozpoczęła wieloletni cykl nauk oparty na klasycznym komentarzu Longcien Rabdziampy o tytule The Great Chariot – Wielki Rydwan, o pozostawieniu umysłu w jego naturalnym stanie. Skomponował on ten tekst, „aby jego czytelnicy mogli całkowicie przejść przez ocean cierpień samsary do urzeczywistnienia stanu Buddy”. Longcienpa (1308-1364) był wielkim uczonym i mistrzem medytacji linii Njingma. Ten wielki mistrz był również płodnym pisarzem i jest uważany za jednego z czołowych mistrzów w przekazywaniu linii dzogcien.  

Pod kierunkiem Dzietsün Khandro Rinpocze, nauki Longcienpy będą przedstawiane od samego początku w sposób, który ułatwi głębokie zrozumienie ścieżki buddyjskiej w codziennym życiu. Wszyscy praktykujący, również ci, którzy wchodzą na ścieżkę praktyki, odniosą ogromne korzyści z tych nauk.

Przegląd rozpoczniemy od pierwszego roku (2017) studiowania nauk Rinpocze do komentarza The Geat Chariot (Wielki Rydwan). Ta seria sześciu sesji będzie stanowić podstawę do dalszych dogłębnych studiów i powtórki drugiego roku (2018) oraz roku trzeciego (2019). Ta pierwsza dwutygodniowa seria obejmie pierwszy rok nauk Rinpocze. 

Nagrywanie wykładów w Lotus Garden w 2019 roku

Proszę pamiętać, że nagrania z roku 2017 i 2018 są tylko materiałem audio, ale dla roku 2019 są to nagrania wideo.

Przyszłe programy internetowe będą obejmowały nauki Rinpocze z drugiego i trzeciego roku. Studenci, którzy wezmą udział w internetowych powtórkach nauk z pierwszego, drugiego i trzeciego roku będą dobrze przygotowani do otrzymania kolejnych nauk, kiedy Rinpocze rozpocznie cykl czwartego roku nauk na temat komentarza The Great Chariot. 

Nauki będą publikowane zgodnie z harmonogramem, tak aby studenci mogli je kontynuować na bieżąco. Po ich opublikowaniu pozostaną one dostępne dla uczniów do odsłuchania na czas trwania dwutygodniowego kursu, wtedy, kiedy pozwalają na to ich indywidualne plany zajęć.

Czas przeznaczony na powtórki jest w celu lepszego zapoznania się z naukami i przedstawienia zarysów kluczowych punktów z każdej sesji. Starsi uczniowie Dzietsün Khandro Rinpocze poprowadzą 6 sesji powtórek, aby pomóc uczestnikom i odpowiedzieć na wszelkie pytania.

Dzietsün Khandro Rinpocze będzie co tydzień rozmawiać ze studentami i udzielać dodatkowych nauk na temat The Geat Chariot. Rinpocze poprowadzi wszystkich uczniów i udzieli praktycznych wskazówek, jak w pełni włączyć te nauki do naszego życia poprzez podejście polegające na słuchaniu, kontemplacji i medytowaniu.

Przewidziany jest dwutygodniowy program dzienny. Zalecamy, aby każdy uczestnik programu pilnie przestrzegał harmonogramu, tak jak by to było w przypadku osobistego udziału w programie. W celu dalszego wzmocnienia i pogłębienia podejścia do słuchania, kontemplacji i medytacji zostanie również podany codzienny harmonogram praktyk. Jeśli praca lub osobisty plan zajęć nie pozwolą całkowicie przestrzegać harmonogramu, można postępować zgodnie z własnym tempem i modyfikować go w razie potrzeby. 

KTO MOŻE UCZYSTNICZYĆ: Ten dwutygodniowy kurs online jest dostępny dla studentów wszystkich poziomów. 

CZESNE: Czesne za ten program online wynosi 200 $ (180 $ dla członków). 

ABY SIĘ ZAREJSTROWAĆ PROSZĘ WEJŚĆ NA LINK: https://www.lotusgardens.org/registration-mindrol-lekshey-online-2020/ (obecnie, rok 2023, rejestracja z tego linku niedostępna)

UWAGA: Członkowie Lotus Garden Mindrolling otrzymują 10% zniżki na wszystkie programy. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na temat członkostwa i wspierania działalności Mindrolling Lotus Garden, kliknij ten link: https://www.lotusgardens.org/office/membership/

Jeśli potrzebujesz indywidualnych ustaleń co do sposobu uiszczenia czesnego, skontaktuj się z nami. Mindrolling Lotus Garden pragnie zapewnić zasoby do nauki i praktyki dla każdego, kto ma prawdziwą aspirację do studiowania i praktykowania dharmy. Jesteśmy chętni do współpracy z każdą osobą w zależności od sytuacji. Proszę nie wahać się skontaktować z nami pod adresem: info@dharmashri.org

Po rejestracji otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem rejestracji.

Na tydzień przed 24 lipca wyślemy wszystkim, którzy zarejestrowali się na naszym nowym portalu internetowym link, na którym założysz konto użytkownika i zalogujesz się do programu online. Wszystkie nauki, powtórki i nowe nauki Rinpocze, będą dostępne na nowym portalu internetowym. Za pośrednictwem tego nowego portalu internetowego będziemy również przekazywać wszelkie inne materiały lub źródła, które zostaną udostępnione w trakcie dwutygodniowego programu.

Cieszymy się, że możemy razem wyruszyć w tę podróż i jesteśmy wdzięczni za tę możliwość wspólnej nauki i praktyki!

W przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących tego programu prosimy o kontakt mailowy na adres: info@dharmashri.org

Pytania na temat rozkładu sesji, przekładów na język polski, powtórek, itd prosimy kierować na adres e-mail: samtentsepolska@gmail.com

Longcien Rabdziam
Longcien Rabdziam
Literatura w języku angielskim