Życzenia z okazji Losaru od Mindrolling Dzietsün Khandro Rinpocze

Droga Szlachetno Sangho!

Jako że nastał rok Wodnego Królika i rozpoczynamy kolejny nowy rok księżycowy, Dzietsünla i ja życzymy wam wszystkim szczęśliwego Losaru.

W tym minionym roku wszyscy staraliśmy się, na różne sposoby, powrócić i odzyskać impet w naszym życiu i naszych duchowych praktykach po wielu zakłóceniach spowodowanych pandemią. Z wielką radością obserwowaliśmy wysiłki i pracowitość tak wielu członków sangi, którzy wytrwale kontynuowali swoje studia i praktyki.

Różne sangi, grupy studyjne i studenci Mindrolling na całym świecie z oddaniem i pilnym wysiłkiem studiowali i praktykowali przez cały rok.  A cała  pracowitość i wysiłek umożliwiły ciągłość nauk i zapewniły wsparcie dla wielu członków sangi. To inspirujące i cudowne być tego świadkiem i dziękujemy wam wszystkim za wasze oddanie, pracowitość i miłość do siebie nawzajem.

W tym roku cieszymy się również, że następna Mahasanga i pierwszy cykl Zgromadzenia Wadżry w Europie odbędzie się w Czechach i czekamy na spotkanie z wieloma z Was.

Dziś, gdy radośnie świętujemy Nowy Rok, zachęcamy was wszystkich do jeszcze większej wytrwałości w tym nadchodzącym roku, aby przynieść osiągnięcie praktyk Dharmy i uzyskać głębszy wgląd i zrozumienie prawdziwego znaczenia Dharmy.

W tym nowym roku zachęcam was wszystkich do wzięcia sobie do serca i wcielenia w życie następujących kluczowych punktów nauk Buddy:

Wzbudzajcie żarliwe oddanie, bodhicittę i umysł motywowany przez znużenie wobec tej cyklicznej egzystencji.

Kultywujcie uważność, która odciąga umysł od nieszlachetności i kieruje jego pilność ku zasłudze i mądrości.

Rozwińcie odwagę, pokorę i uczciwość w trenowaniu umysłu i wzbogacajcie się o cenne kluczowe instrukcje.

Doskonalcie uttpati i sampannakramę i zrealizujcie iluzoryczną manifestację wszystkiego, co powstaje.

Utrzymujcie świadomość, która pieczętuje wszystko absolutnym trwaniem wewnątrz natury, która nigdy nie była niczym innym jak przebudzeniem.

Niech rok Wodnego Królika, który zdobi wspaniały księżyc, delikatnie oświetli umysły wszystkich istot nieskazitelną mądrością i deszczem błogosławieństw wszystkich tathagatów.

Od nas wszystkich w Mindrolling, Samten Tse i Mindrolling Lotus Garden przesyłamy wam losarowe pozdrowienia i wszystkie nasze modlitwy o pomyślny Księżycowy Nowy Rok.

JKR