Wadżra Zgromadzenie i Minling Mahasangha 2023

Wadżra Zgromadzenie i Minling Mahasangha 2023

Studenci z całego świata zebrali się w Czechach na pierwszym Wadżra Zgromadzeniu, aby otrzymać nauki i przekazy od Minling Dzietsün Khandro Rinpocze. 

Po pierwszym Wadżra Zgromadzeniu miała miejsce Trzecia Mahasangha Drubciö i wydarzenia świętujące zgromadzenie Międzynarodowej Sanghi Mindrolling.

Pobłogosławione obecnością Rinpocze, Dzietsünli, Majumli, Dzietsün Rinpocze i Dungse Rinpoczego, pierwsze Wadżra Zgromadzenie przekształciło spokojną i piękną krainę pod Pragą w doskonałe miejsce do przekazywania dharmy.

Z wielką życzliwością Minling Dzietsün Khandro Rinpocze udzieliła nauk, przekazów ustnych i abhiszeki Wadżrasattwy prawie trzystu członkom sanghi z całego świata. Mnisi i mniszki z klasztoru Mindrolling i Centrum Odosobnień Samten Tse dokonali wszelkich przygotowań koniecznych do stworzenia mandali i świątyni oraz prowadzili ceremonie. Wszystkie sesje i nauki były tłumaczone na kilka języków, w tym czeski, hiszpański, francuski, niemiecki, polski i grecki, tak aby wszyscy obecni mogli w pełni i bezpośrednio je otrzymać. Ponadto instruktorzy dharmy prowadzili sesje powtórkowe, aby upewnić się, że wszyscy uczniowie rozumieją i wiedzą, jak prawidłowo wykonywać praktyki.

Czeska sangha wraz z członkami sanghi z całej Europy pracowała niestrudzenie, organizując i aranżując każdy aspekt odosobnienia, aby wszystko przebiegło bez zakłóceń. Od momentu przybycia członków sanghi na lotnisko do dnia, w którym wszyscy wyjechali, zespół organizacyjny dbał o to, aby wszyscy mieli opiekę i mieli zapewnione wszystko, czego potrzebowali.

W dzień pełni księżyca 4 czerwca 2023 roku sangha Mindrolling świętowała pomyślny dzień Saga Dała, dzień narodzin Buddy, oświecenia i Mahaparinirwany. Wiele Ośrodków Dharmy z okolic zostało zaproszonych do udziału w Wadżra Zgromadzeniu, aby wspólnie świętować. Ze szczerymi życzeniami dalszego rozkwitu Dharmy Buddy i uwolnienia wszystkich istot od cierpienia złożono wiele ofiar oraz modlitw.

Bezpośrednio po Wadżra Zgromadzeniu odbyła się Trzecia Minling Mahasangha i całe zgromadzenie przeprowadziło trzydniowe Drubciö Minling Dorsem, które prowadziła Minling Dzietsün Khandro Rinpocze oraz mnisi i mniszki.

Pan Vladimir Zuzak i jego żona Hanna, właściciele ośrodka, w którym odbywała się Mahasangha, zakończyli w trakcie trwania programu budowę stupy. Minling Dzietsün Khandro Rinpocze przeprowadziła jej konsekrację ostatniego dnia drubciö.

Trzeci dzień Minling Dorsem Drubciö zakończył się pudżą ognia (dzin sek) , obfitym ofiarowaniem tsok i Marme Mönlam, czyli ceremonią ofiarowania lampek. Wypełniona serdecznością i radością Sangha Mindrolling International delektowała się wieloma błogosławieństwami i zasługą.

Planuje się, że Wadżra Zgromadzenie będzie odbywać się co roku i będzie miało formę przedłużonego odosobnienia obejmującego praktykę, studia, nauki i przekazy od Rinpocze. Wadżra Zgromadzenie umożliwi studentom z różnych krajów, zwłaszcza z Europy, dostęp do dogłębnych nauk i możliwości praktykowania, a także będzie okazją dla różnych studiujących grup Mindrolling do zebrania się jako jedna Sangha, aby wspólnie praktykować i studiować. 

Oby zasługa, błogosławieństwa i urzeczywistnienie ścieżki dharmy były źródłem ogromnego pożytku dla wszystkich istot!