Uwolnienie Życia poświęcone długiemu życiu Minling Dzietsün Khandro Rinpocze

Wczesnym rankiem 19 sierpnia 2023 r. zespół One Aspiration Life Saving Center udał się na targ żywych ryb i wykupił wiele ryb jednorożkowatych, japońskich pargusów czarnych, morleszy, ryb węgorzycowatych, węgorzy kongerowych kropkowanych, ryb terpugowatych/ Hexagrammos otakii, ryb skorpenowatych/ Sebastes schlegelii, ślimaków wieżyczników, ośmiornic octopus variabilis, halibutów plamistych, rozdymek tygrysich/ fugu, pływających krabów, krabów japońskich/charybdis japonica oraz skorupiaków ustonogich/ stomatopoda. W sumie ponad 4 miliony zwierząt wodnych zostało uratowanych z rynku i wypuszczonych z powrotem do ich naturalnego środowiska na obszarach, na których połowy są zabronione. Wiele z tych ryb, o tej porze roku jest ciężarnych, na przykład jednorożkowate znoszą 60 000 jaj, uratowano więc jeszcze więcej istnień. Światowa sangha przekazała ponad 30 000 USD, które sfinansowały to uwolnienie.

Cała sangha chciałaby wyrazić szczerą wdzięczność Minling Dzietsün Dećhen Paldrön, której przewodnictwo i wizja umożliwiły to wspaniałe tshe thar. Chcielibyśmy podziękować wszystkim grupom studiującym i członkom sanghi na całym świecie, którzy przekazali darowizny na to ogromne uwolnienie życia, dokonali własnych uwolnień życia i przekazali darowizny innym organizacjom zajmującym się dobrostanem zwierząt.  Jesteśmy bardzo wdzięczni członkiniom naszej sanghi Mindrolling International, Anili Choying Choedron i Aileen Yu, które pracowały bezpośrednio z One Aspiration Life Saving Center, wspierając w organizacji i pomagając przy uwalnianiu życia.

Dawanie i ochrona życia oraz wysyłanie istot z nasionem Dharmy i wyzwolenia jest niezrównaną aktywnością Bodhisattwy. Oby wszelka zgromadzona zasługa została poświęcona długiemu życiu i kontynuacji aktywności naszej wspaniałej Guru, Minling Dzietsün Khandro Rinpocze. Oby, tak jak uwolnienie zwierząt z niewoli i z radością wypuszczenie ich na wolność, nieograniczone działania Rinpocze były przyczyną wyzwolenia wszystkich czujących istot w dziesięciu kierunkach!